احتمال ضعیف تعطیلی سایت های مبادله ارز دیجیتال

محمد تاتاری - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴

احتمال ضعیف تعطیلی سایت های مبادله ارز دیجیتال


سروش حسین زاده، دبیر کارگروه تبادل رمزارز انجمن بلاک چین ایران، در مقابل اخبار منتشر شده در مورد بسته شدن سایت های صرافی افزود:
ممکن است مانند سال‌های گذشته بسته شدن درگاه و فیلتر شدن اتفاق بیفتد اما با توجه به دغدغه قوه قضاییه و پلیس فتا در کاهش تخلفات این حوزه و جلوگیری از زیرزمینی شدن بازار رمزارزها، فعالیت‌ها حتی در صورت فیلترشدن وب‌سایت‌ها ادامه خواهد یافت تا تعامل و توافق با نهادهای مربوطه صورت پذیرد.
وی نظر خود را در ارتباط با قطع شدن درگاه های پرداخت گفت:
با هجمه‌هایی که چشم‌بسته در حال شکل‌گیری است، ممکن است این اتفاق برای چند روز یا چند هفته رخ دهد و در صورت رخداد، صرافی‌ها سعی در استفاده از درگاه‌های جایگزین خواهند داشت.
حسین زاده درباره اخبار منفی این روزها گفت:
این موج منفی از نامه یکی از نمایندگان مجلس شروع شد که علت ریزش بازار بورس را روانه شدن سرمایه از بورس به بازار رمز ارزها دانست و خواستار برخود با صرافی های ارزهای دیجیتال شد.
طی روزهای اخیر در کانالهای خبری شایعه بزرگی ایجاد شده بود که مبادله رمز ارزها را در کشور ممنوع اعلام شده است با اینکه متن مصوبه بدین صورت بوده است:
هیئت وزیران در این مصوبه استفاده از رمزارز به عنوان پول در مبادلات داخل کشور را غیرمجاز اعلام کرده‌اند. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید خودرویی معامله کنید طبق این مصوبه مجاز به مبادله آن با رمزارز نیستید. در این مصوبه ریسک خرید و فروش و سرمایه گذاری به خود متعاملین نسبت داده شده و به نحوی حمایت و ضمانت دولت و بانک مرکزی را در این زمینه سلب نموده.

 


بیشتر بخوانید: