قوانین و مقررات سایت

محمد تاتاری - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱

 


قوانین و مقررات سایت نوین بی تی سی


 

 • شرایط اساسی و اولیه‌ی استفاده کاربران از خدمات

موضوع موافقتنامه‌، تدوین اصول اولیه از قبیل حقوق، تکالیف، مسئولیت‌ها و دستورالعمل‌های لازم جهت استفاده کاربر، از خدمات سایت نوین بی تی سی که برای معامله ارزهای دیجیتال با نرخ‌های پیشنهادی سایت و کاربران است. این شرایط برای استفاده از سایت novinbtc.com که از این پس در این موافقتنامه نوین بی تی سی نامیده می‌شود، تنظیم گردیده است. همچنین در این موافقتنامه "ما" به منظور تیم نوین بی تی سی در نظر گرفته می‌شود. کاربران و سایت ما ملزم به انجام تعهدات خود در قالب این موافقتنامه هستند. نوین بی تی سی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کلیه‌ی مقررات حاکم بر آن تبعیت می‌کند.

مفاد موافقتنامه که از سوی ما ارائه می‌شود و پس از موافقت کاربر و تایید آن (با ثبت نام به عنوان کاربر) به مورد اجرا گذاشته می‌شود و همچنین در صورت لزوم از سوی ما قوانین و مقررات قابل اصلاح خواهد بود و مسلما اعمال هر گونه تغییر در این موافقتنامه،  قبل از تاریخ اجرای آن، به اطلاع کاربر خواهد رسید. نوین بی تی سی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل ارزهای دیجیتال مانند ارز دیجیتال بیت کوین، ارز لایت کوین و ارز اتریوم با ریال می‌باشد. هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی‌گیرد.

 

 • کاربر می‌پذیرد که

 1.  استفاده از خدمات سایت نوین بی تی سی ( ثبت نام ـ خرید ـ فروش و...) به این معنی است که کاربر قوانین را کاملاً خوانده، فهمیده و قبول کرده و در غیر اینصورت، حق استفاده از امکانات سایت را ندارد.
 2.  این حق برای سایت محفوظ است که در هر زمان که بخواهد، با اعلام مراتب قبلی به کاربر، مفاد این موافقتنامه را تغییر دهد.
 3.  تمامی معاملات انجام گرفته توسط کاربر صحیح تلقی می‌گردد. از این رو صیانت از حساب کاربری، رمز عبور یا سایر اطلاعات برعهده وی بوده و لازم است به صدمات ناشی از انجام تخلفات یا جرایم مالی توجه داشته باشد.
 4. معاملات ارزهای دیجیتال باید با آگاهی و بررسی انجام شود و مسئولیت ضرر ناآگاهانه از معاملات ارزهای دیجیتال به عهده خود کاربر است.
 5. تلاش ما ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود. لیکن در صورت وقوع حادثه‌ای از قبیل تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث، یا وقوع خطا در خدمات، لازم است مشکل را مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر بگیریم. در این مواقع می‌توانید درخواست بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی ارائه کنید. اما نمی‌توانید سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی را مطالبه کنید.
 6. در صورت وقوع خسارت به سایت در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر، سایت می‌تواند طبق قانون نسبت به مطالبه‌ی آن اقدام کند. لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات ما استفاده کنید.
 7. پس از اعلام موارد تغییر در چارچوب موافقتنامه و ابلاغ به کاربر به منظور قبول موارد تغییر پس از ۷ روز از تاریخ مؤثر اعمال تغییرات مذکور و عدم واکنش کاربر، موافقتنامه‌ی اصلاحی تایید شده تلقی خواهد شد. در صورت عدم توافق کاربر با موافقتنامه‌ی اخیر، امکان خروج کاربر از عضویت به صورت جداگانه نیز وجود خواهد داشت.
 8. مواردی که در این موافقتنامه نمی‌باشد، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و یا تابع قواعد اعلامی از سوی ما خواهد بود.

 

 • مدیریت حساب‌ها

مراحل فرایند ایجاد حساب از سوی شما به شرح ذیل است:

 1. وارد کردن مشخصات شامل ایمیل و رمز
 2. موافقت کاربر با این موافقتنامه
 3. تکمیل فرآیند ثبت نام
 4. تأیید مشخصات کاربر از سوی سایت

برای استفاده از خدمات سایت نوین بی تی سی به یک حساب نیاز است و کاربر موظف به استفاده از حساب ایجاد شده از طریق وارد کردن اطلاعات صحیح می‌باشد که کاربر در این امر نباید از اطلاعات دیگران استفاده کرده یا قوانین و مقررات مربوطه را نقض نماید.
حساب شما فقط باید توسط خود شما مورد استفاده قرار گیرد. در صورت تغییر اطلاعات شما پس از ثبت نام باید بلافاصله اطلاعات جدید را در اطلاعات حساب به روز کرده  و منتظر تایید سایت در اسرع وقت باشید. در خصوص خسارات ناشی از عدم اصلاح اطلاعات یا صدمه‌ی ناشی از استفاده‌ی غیر مجاز از حساب توسط شخص دیگری که رمز عبور شما را به سرقت برده است، مسئولیت به عهده خودش است و ما مسئولیتی نخواهیم داشت.

 

 • تایید نکردن حساب کاربری

در موارد ذیل می‌توانیم ایجاد حساب را مردود اعلام کرده و نسبت به حذف حساب اقدام نماییم:

 1. چنانچه کاربر به سن قانونی نرسیده (۱۸ سال کامل شمسی) یا از اهلیت قانونی کافی برخوردار نباشد. (مگر با دخالت ولی خاص یا قیم قانونی)
 2. تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائه‌ی اطلاعات شخصی دیگران توسط کاربر از قبیل نام یا آدرس پست الکترونیکی
 3. عدم وارد کردن اطلاعات لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر
 4. در صورت عدم رعایت سایر قوانین و مقررات از سوی شما یا انجام اقداماتی برخلاف استانداردهایی که توسط سایت اعلام می‌گردد.

 

 

 • استفاده از خدمات

برای ارائه‌ی بهتر خدمات، ممکن است اعلامیه‌هایی مربوط به استفاده از خدمات، شامل انواع اطلاعات برای شما ارسال شود یا آن را مستقیماً به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال نماییم. در صورت وقوع خطای سیستمی در استفاده از خدمات از جمله برنامه‌ها، می‌توانیم اطلاعات نادرست ناشی از خطا را حذف و اطلاعات حقیقی را اعمال کنیم.

 

 • نحوه‌ی استفاده از خدمات و موارد مهم

 1. ممکن است در خصوص نقض مقررات از سوی شما به طور موقت یا دائمی مانع استفاده‌ی شما از خدمات بشویم.
 2. در صورتی که کاربر اطلاعات ورود خود برای سامانه را از دست دهد، برای بازگرداندن اطلاعات به او، اطلاعاتی که بنا به صلاح دید ما است گرفته خواهد شد و در صورت تایید اطلاعات به فرد دسترسی داده خواهد ‌شد و در صورت احراز نشدن کامل هویت دسترسی بازگردانده نخواهد شد.
 3. در صورت عدم ورود طولانی مدت برای استفاده از خدمات معین، ممکن است جهت امکان استفاده از خدمات، از شما اطلاعات دیگری مطالبه کنیم. به ویژه اگر برای ۶ ماه یا بیشتر از حساب خود استفاده نکرده باشید.

 

کاربر می پذیرد که

 1. منبع و مقصد کلیه‌ی ارزهای دیجیتال در تراکنش‌های سایت کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند.

 2. مالک قانونی وجوه و حساب‌هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است.

 3. اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه‌ی قضایی و یا درخواست کتبی پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران.

 4. این حق برای نوین بی تی سی محفوظ است که اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از پذیرش از کاربر بخواهد. با این حال تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است، عضویت کاربر امکان نخواهد داشت.
  فرآیند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر من جمله شماره تماس ثابت – آدرس – کارت ملی با تصویر آن – کد ملی و اطلاعات بانکی وی می‌باشد.
  این اقدامات حریم شخصی وی را نقض نخواهد کرد و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد. تصمیم راجع به موفق یا ناموفق بودن احراز هویت فقط و فقط در اختیار نوین بی تی سی خواهد بود و سایت نوین بی تی سی می‌تواند یک احراز هویت را به تشخیص خود قبول کند یا قبول نکند. تراکنش‌هایی که توسط نوین بی تی سی در خلال انجام سفارشات انجام می‌شود غیر قابل بازگشت هستند و تابع قوانین سیستم هر ارز دیجیتال مربوط به تراکنش انجام شده هستند.

 5. اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کرده است و کلیه‌ی مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش با خود وی است و نوین بی تی سی هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده‌ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی‌پذیرد.

 6. نوین بی تی سی صرفا مسئول جابه جایی مقدار مشخص شده در تراکنش(سفارش خرید و فروش) معین است و هیچ گونه مسئولیت دیگری ندارد.

 7. کارمزد خدمات نوین بی تی سی، همانطور که در بخش سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده است دریافت می‌شود.

 8. هر گونه کارمزد – کمیسیون و هزینه‌ی دیگر که سیستم بانکی جهت نقل و انتقال پول به کاربر اضافه نماید، بر عهده‌ی کاربر خواهد بود و نوین بی تی سی راجع به این گونه هزینه‌ها مسئولیتی ندارد.

 9. نوین بی تی سی هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم ارز دیجیتال یا بانک پذیرنده ندارد.

 10. حقوق هر کاربر برای استفاده از سایت مخصوص به خود اوست و مسئولیت استفاده‌ی هر کاربر از نام کاربری و رمز عبور وی فقط و فقط به عهده‌ی کاربر خواهد بود. همچنین مسئولیت کلیه‌ی تراکنش‌های انجام شده از حساب کاربری وی به عهده‌ی خود وی است.

 11. هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش‌های کاربران به عهده‌ی خود آنان خواهد بود و نوین بی تی سی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 12. جز در مورد انجام صحیح سفارش طبق قیمت مشخص و شفاف و کارمزد مشخص و شفاف طبق قرارداد فوق هیچ گونه ادعایی از سایت و مدیران – کارکنان و کلیه‌ی مرتبطان با این سایت نداشته باشد.


  نکات مهم در رابطه با خدمات معاملات نوین بی تی سی شامل موارد ذیل می‌شود. باید از این موارد آگاه بوده و آن‌ها را رعایت کنید:

 13. خدمات معامله‌ی نوین بی تی سی نقش واسطه را میان کاربران بر عهده دارد و ارزش و یا بازپرداخت پول مجازی را به هیچ وجه تضمین نمی‌کنیم و نیز مسئولیت منافع اقتصادی ناشی از معامله با واحد پول مجازی بر عهده‌ی کاربر خواهد بود. قیمت بازار پول مجازی که توسط ما بعضاً اعلام می‌شود ممکن است به طور موقت با قیمت واقعی همخوان نباشد که علت آن محدودیت‌های فنی از قبیل خطای سیستمی یا برنامه‌ای عدم تقارن محیطی، محدودیت در مورد فضای ارتباطی در داخل و خارج است. البته تمامی تلاش خود را برای رفع این تفاوت در قیمت انجام می‌دهیم.

 14. صحت اطلاعات شخصی کاربر را که نزد ماست تضمین نمی‌کنیم. به محض اطمینان از عدم صحت آن موظف به قطع استفاده‌ی کاربر مربوطه از خدمات معاملات نوین بی تی سی خواهیم بود و اقدام متقابل را به انجام خواهیم رساند.

 15. در برابر خسارات ناشی از به سرقت رفتن حساب شما توسط شخص ثالث مسئولیتی نخواهیم داشت.

 16. حداقل حجم معاملات در نوین بی تی سی ۱۰۰ هزارتومان است و زیر آن معامله ثبت نمی‌شود.

 17. اولین درخواست برداشت رمزارز دیجیتال ۴۸ ساعت بعد از اولین خرید امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است این محدودیت صرفا برای اولین درخواست اعمال می‌شود و بعد از آن محدودیتی وجود نخواهد داشت.

 18. در صورت تعلیق حساب، تحقیقات اولیه در مورد حساب انجام می‌شود و موظف خواهید بود که با ما همکاری کامل به عمل آورید.

 19. در صورت تعلیق حساب، نمی‌توانید ریال را سپرده‌گذاری کرده یا درخواست واریز دهید و نمی‌توانید از  کیف پول خود استفاده کنید.

 20. وجه ریالی را با توجه به میزان پول نقد در کیف پول ریال حساب خود دریافت خواهید کرد.

 21. همواره می‌توانید پول نقد معادل ریال خود را که در کیف پول حساب شماست، دریافت کنید. که به تعیین آن از سوی ما بستگی خواهد داشت. البته به موجودی کیف پول شما سودی تعلق نمی گیرد و تعهدی به پرداخت سود پول نداریم.

 22. می‌توانیم مبادله‌ی ریال را در شرایط ذیل ممنوع کرده و البته ممنوعیت و علت آن را به شما اعلام خواهیم کرد.

الف ـ چنانچه درخواست کتبی از محاکم و نهادهای دولتی در این خصوص ارائه شود.

ب ـ در صورتی که مبلغ مبادله بیش از بیست میلیارد ریال باشد.

ج ـ در صورتی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد.

د ـ در سایر موارد چنانچه محدود کردن استفاده از خدمات پرداخت بر اساس سیاست عملیاتی ما ضروری تشخیص داده شود.

ه ـ سایر موارد

1/ه ـ هیچگونه تعهد یا ضمانتی برای امور پیش بینی نشده در این موافقتنامه از حیث ارائه‌ی خدمات بر عهده ما نیست. علاوه بر این، در خصوص محصولات یا ارزش واحد پول مجازی که خود آن را صادر نکرده یا واگذار ننموده و همچنین پرداخت آن را ضمانت ننموده ایم، هیچ گونه تعهدی نخواهیم داشت.

2/ه ـ در صورتی که خدمات در اثر اقدام شما دچار مشکل شود.

3/ه ـ خسارات ناشی از فرایند ورود به خدمات و استفاده از آن

4/ه ـ خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن

5/ه ـ ضررهای ناشی از انتقال و انتشار بد افزارها از سوی شخص ثالث

6/ه ـ ضررهای ناشی از استفاده شخص ثالث از خدمات، خساراتی ناشی از دور زدن، حذف یا نابودی اطلاعات ارسال شده.

7/ه ـ ضررهای ناشی از قصور در خدمات ارتباطی توسط بستر ارائه خدمات؛ به ویژه مواردی که ارائه دهنده خدمات ارتباطاتی در صورت وجود رابطه حقوقی فی ما بین ما و کاربران موجب ناتوانی ما در ارائه‌ی خدمات شود و غیر قابل کنترل باشد. ضررهای ناشی از موارد قهریه از قبیل جنگ، آتش سوزی، زلزله و سایر بلایای طبیعی و موارد اضطراری ملی ضررهای ناشی از ویژگی‌های خاص پول مجازی؛ به ویژه مواردی که موجب نقص یا محدودیت فنی در سیستم مدیریت و در ارائه‌ی خدمات از سوی ما می‌شود.

8/ه ـ در صورتی که سرورها را برای ارائه‌ی خدمات قطع شود یا از دسترس خارج شوند.

9/ه ـ سایر خسارات ناشی از دلایلی که ناشی از اعمال یا عمل ما نباشد.

10/ه ـ چنانچه اطلاعات ارائه شده از سوی شما با واقعیت همخوانی نداشته باشد ما می‌توانیم ارائه‌ی خدمات متوقف کرده یا تمامی یا بخشی از این موافقتنامه را فسخ نماییم

11/ه ـ در صورتی که باعث خسارات ذیل این ماده به ما گردد، می‌توانیم از طریق پول مجازی در کیف پول الکترونیکی متعلق به شما ولو با آن موافق نباشید کسر نماییم.

12/ه ـ در صورت ورود خسارت به ما در اثر فعالیت غیر قانونی شما، حق مطالبه‌ی خسارت علیه شما برای ما محفوظ خواهد بود که برداشت خسارت مطابق بند ۱۱/۶ انجام خواهد شد.

 

 • تعهدنامه فعالیت در بستر تبادل ارزهای دیجیتال نوین بی تی سی

کاربران موظفند قبل از ثبت‌نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه نموده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام نمایند.

 1. کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در نوین بی تی سی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.
 2. احراز هویت برای استفاده از خدمات نوین بی تی سی ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگزاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و نوین بی تی سی حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. نوین بی تی سی خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.
 3. کاربران نوین بی تی سی تعهد می‌دهند که از خدمات سایت نوین بی تی سی تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات نوین بی تی سی برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول‌ها جهت برداشت رمزارز دیجیتال نیز می‌بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
 4. کاربران نوین بی تی سی اذغان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.
 5. نوین بی تی سی به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.
 6. هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و نوین بی تی سی هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می‌شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.
 7. نوین بی تی سی این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، نوین بی تی سی متعهد به جبران خسارت خواهد بود.
 8. در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده‌ی نوین بی تی سی نخواهد بود.
 9. درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی (پایا، ساتنا) مراجعه فرمایید.
 10. کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد نوین بی تی سی، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت نوین بی تی سی، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.
 11. اگر نوین بی تی سی تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص نوین بی تی سی نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد نوین بی تی سی از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
 12. در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، نوین بی تی سی حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت نوین بی تی سی باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد نوین بی تی سی از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.

 

 • هزینه‌ها و کارمزدها

هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در نوین بی تی سی مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات می‌باشد.

 

 • قوانین مربوط به اجزای کارکردی

نوین بی تی سی شامل اجزای کارکردی و قابلیت‌های مختلفی است که هر یک طبق قوانین و ملاحظات اطلاع‌رسانی شده برای آن‌ها مدیریت می‌شوند. برای اطلاع از این قوانین به کانال تلگرام نوین بی تی سی (novin_btc@) و صفحات مربوط به سوالات متداول، طرح ارجاع کاربران و بازارهای رمزارزی نوین بی تی سی مراجعه نمایید.

 • فرآیند تایید هویت

 1. به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در پنج مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.
 2. تایید ایمیل: پس از ثبت‌نام در نوین بی تی سی، یک لینک تایید به آدرس ایمیل ثبت‌نامی شما ارسال می‌گردد. با تایید این لینک مرحله اول تایید هویت انجام خواهد شد. پس از این مرحله شما می‌توانید به حساب نوین بی تی سی خود واریز ریال یا کوین داشته باشید اما امکان برداشت وجود نخواهد داشت.
 3. تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در نوین بی تی سی موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود. برای ارتقاء به سطح ۲ کاربری، شماره تلفن همراه می‌بایست به نام خود کاربر باشد.
 4. تایید کارت ملی: در این مرحله با آپلود نمودن یک عکس با کیفیت از کارت ملی، شماره ملی شما تایید خواهد شد.
 5. تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان واریز به حساب نوین بی تی سی خود را خواهید داشت.
 6. تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان برداشت از حساب نوین بی تی سی خود را خواهید داشت.
 7. تأیید تلفن ثابت و آدرس: به منظور ارتقاء به سطح ۲ کاربری، ارائه تلفن ثابت به همراه مدارک محل سکونت الزامیست. در این مرحله مدارک ارائه شده، توسط کارشناسان احراز هویت نوین بی تی سی بررسی و با تلفن ثابت تماس حاصل می‌شود.
 8. تأیید سلفی: به منظور ارتقاء به سطح ۲ کاربری، ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.