آثار زیست محیطی مخرب بیت کوین

محمد تاتاری - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰

 

فرانسیس سوارز، شهردار میامی، که با توجه به نگرش مثبت خود نسبت به بیت کوین شناخته شده است، اخیراً روشی را برای پرداخت حقوق به مقامات دولت محلی به وسیله بیت کوین ابداع کرده است. علاوه بر این، شهردار معتقد است که می‌توان به ساکنان شهر اجازه داد مالیات را با ارز دیجیتال پرداخت کنند.

شهردار میامی هنگام گفتگو با روزنامه نگار لورا شین تأکید کرد که بیشترین سهم استخراج بیت کوین در خارج از ایالات متحده است. علاوه بر این تا 90 درصد از برق مورد استفاده برای استخراج از طریق منابع غیر قابل استفاده مصرف می‌شود.

به گفته سوارز، ایالات متحده باید به بزرگترین مرکز استخراج کره زمین تبدیل شود. با این حال مقامات و مشاغل باید خود را به سمت منابع تجدیدپذیر انرژی سوق دهند. یعنی شهردار میامی معتقد است که کشورش باید تبدیل به رهبر استخراج سبز شود.

همچنین سوارز افزود:

  • اگر بیشتر ارزهای دیجیتال را در ایالات متحده استخراج کنیم به نفع جامعه رمزنگاری خواهد بود؛ زیرا این ارزها در حال تولید انرژی پاک هستند.
  • سوارز همچنین اشاره کرد که در آینده خواهیم دید که چگونه برای استخراج بیت کوین عمدتاً از انرژی خورشیدی استفاده می شود.
    در عین حال بانک‌های آمریکا نیز اخیراً به تهدیدات زیست محیطی ناشی از استفاده بیت کوین اشاره کرده‌اند. تحلیلگران این بانک دریافتند که استفاده از یک سکه منجر به تولید کربنی مشابه کارکردن 60 خودرو می شود.    بیشتر بخوانید: